BEAUTY: Cíl? Lesklé vlasy!

17. srpna 2009 v 22:33 | Kanife |  Ostatní věci
BEAUTY: Cíl? Lesklé vlasy! - foto
Možná si říkáš, že kdyby ses o vlasy líp starala a neměla jsi je poškozené, určitě by se zdravě leskly samy od sebe. Ale to není pravda! Jestli se tvé vlasy budou lesknout, nebo ne, o tom rozhoduje hned několik věcí...

Desatero pro lesklé vlasy!


Nešetři na šamponech!

Vždy si vybírej kvalitní šampon podle typu svých vlasů. Zvláštní péči potřebují jak vlasy suché nebo mastné, tak dlouhé, jemné nebo barvené. Šampony typu 2v1 používej jen výjimečně nebo pokud máš zdravé vlasy. Pokud si vlasy lakuješ nebo geluješ, pořiď si tzv. vymývací šampon.

Kondicionér je nutnost!

Mytí vlasů je pro tebe určitě samozřejmostí, ale kondicionér už každý tak vážně nebere. A přitom je nezbytně nutný po každém mytí, zvlášť pokud máš vlasy barvené, dlouhé nebo kudrnaté. Vybrat si můžeš z oplachových balzámů, lehkých sprejů a tonik, ale opět musí přesně odpovídat typu vlasů.

Voda, voda a zase voda

Řeč je jak o vodě pitné, tak o té na mytí vlasů. Pokud nedodržuješ pitný režim, brzy to poznáš jak na pokožce, tak na vlasech! Na mytí vlasů nemusíš používat ani minerálku nebo vodu z grónských ledovců jako celebrity:-) Stačí mírně teplá, rozhodně ne horká voda a pro zvýšení lesku můžeš vlasy nakonec ještě propláchnout chladnější vodou.

... TAK TŘEBA BARVA

Ve výhodě jsou tmavovlásky před blondýnkami i zrzkami. Světlý pigment totiž působí matnějším dojmem. Ani havraní hříva nemá vyhráno, pokud je kudrnatá a krepatá. Ideální jsou rovné tmavé vlasy, které odrážejí světlo.Zdroj: Profimedia.cz

Není hřeben jako hřeben!


Dobře si prohlédni své hřebeny a kartáče. Možná je všechno OK a tvoje vlasy se potkávají jen s čistými kartáči s kvalitními a neostrými zuby. Možná je na čase je vyhodit a koupit jiné! Vybírej pečlivě: rukou zkontroluj zaoblení hran zubů i štětin a jednou si dopřej hřeben z březového dřeva nebo kartáč s pravými štětinami!

Nedrbat! Neničit!

Vodu z vlasů jemně vymačkej prsty a pak je bez kroucení, ždímání či frotýrování zabal do ručníku. Mokré vlasy jsou totiž extrémně náchylné na poškození a i pouhé tření froté ručníkem je může poškodit. Takto brutálně vydrbané vlasy se prostě nebudou lesknout ani omylem!

Vysoká škola stylingu

Úprava účesu je bez stylingových přípravků něco jako sci-fi . Ale používáš ty správné? Dobrý stylingový přípravek ti totiž zaručí nejen snazší tvarování a fi xaci vlasů do účesu, ale také ochranu před působením tepla, UV zářením a dokáže i vyživovat a hydratovat.

... ALE I ČISTOTA VLASŮ

Čistota - půl zdraví říká staré přísloví a v případě vlasů platí dvojnásob. Vlasy zatížené nečistotami, kožním mazem, nebo dokonce nánosy starého stylingu budou vždycky vypadat nezdravě a matně.


Na 230 stupňů upečeš i chleba!

No fakt! A víš, kolik stupňů má tvoje kulma, žehlička na vlasy nebo fén bez nástavce nebo difuzéru? Stejně! Takže... příště foukej vlasy fénem vždy s nástavcem, vždy po směru růstu a nejlépe jen na střední teplotu a výkon. Dokonale rovné, hladké vlasy jsou sice módní, ale žehlení je poškozuje a rozhodně není vhodné pro každodenní používání.

Zázrak na počkání

Babo raď: vlasy matné, účes nedrží, barva nijaká a příští týden máš rande! Jak za týden získat lesklé vlasy? Vyzkoušej kombinaci kvalitní vlasové masky nebo séra s některým ze stylingových přípravků pro zářivý lesk! Masku nanes v týdnu aspoň 2x a těsně před hodinou H si vlasy umyj a ošetři přípravkem pro oslnivý lesk. Pak účes zafixuj lakem s leskem a... Už záříš?

... VĚK

Na věku záleží! A to nejen na tvém věku. Dlouhé vlasy jsou totiž v podstatě staré. Tolikrát jsi je myla, česala, splétala do copů a culíků, že není divu, že se jim třepí konečky a taky se čím dál míň lesknou.Čímpak je krmíš?

Tvoje vlasy potřebují pro dokonalý vzhled a lesk kvalitní proteiny, rostlinné oleje a příliv minerálů a vitaminů. Proto by ve tvém jídelníčku nemělychybět ryby, zakysané mléčné výrobky, sýry, luštěniny, rýže, celozrnné obiloviny a spousta zeleniny a ovoce. A pak budou tvé vlasy zářit - spolehni se!

Babské rady

Na zvýšení lesku vlasů existuje řada "zaručených" rad, ale doporučit ti můžeme jen: a) závěrečné oplachování vlasů chladnější vodou, do které se může přidat pár kapek octa nebo citronu, a za b) přírodní oleje, např. olivový. Olej nanes na vlasy, nech působit a pak jej pomocí šamponu jemně smyj.

... A ZDRAVÍ

Jen zdravé vlasy jsou krásné a i jejich krásu ohrožují nemoci, léky, chyby ve výživě a především DIETY!

Zdroj:bravogirl.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama